dodavatel kování,dveřní kování,okenní kování, bezpečnostní kování,zavírače - Jak správně vybrat kliku
Home

Jak správně vybrat kliku

Tisk

Vybíráte si dveřní kliky?

…Víte, na co si máte dát při výběru pozor?

Dveřní kování je součástí každodenního života, a proto je nutné věnovat jeho nákupu značnou pozornost. Design
a povrchová úprava hrají při konečném výběru velkou roli, nicméně na trhu existuje nepřeberné množství tvarů kování a je důležité zaměřit se na kvalitu a vybírat z certifikovaných produktů. S odborníkem z oblasti kování
jsme vytvořili průvodce, jak správně postupovat při výběru kování.

Výběr typu kování

V první řadě je podstatné si uvědomit, jaký typ kování si do vašeho interiéru představujete. Vybírat lze ze dvou základních druhů, a to rozetového a štítkového kování, přičemž tyto varianty se liší pouze svým designem a jejich funkčnost je shodná. Rozetové kování se skládá ze dvou dílů – horního s klikou a dolní rozety s otvorem pro klíč. Výběr je možné rozšířit o volbu mezi kováním na hranaté či kulaté rozetě. Zatímco kování štítkové je provedeno tak, že klika i otvor pro klíč se nachází na jednom štítku a tvoří tak jednotný celek.

 

rozeta_stitek

Záhadné zkratky

Při nákupu se jistě v různých katalozích a internetových obchodech setkáte s několika zkratkami, které jsou na českém trhu běžně používány v souvislosti s nabídkou dveřního kování. Jedná se o zkratku BB, která znamená, že součástí kování je otvor pro klasický dózický klíč, dále PZ pro klíč s cylindrickou vložkou (takzvanou „fabkou“) a nakonec zkratka WC pro sadu využívanou na toaletách a v koupelnách, protože z vnitřní strany dveří je pro zamčení opatřena WC kličkou, nazývanou také „olivou“, a ze strany vnější je rozeta s drážkou, díky které lze v případě potřeby dveře odemknout z vnější strany použitím například mince nebo jiného plochého předmětu.

Další typ zkratek označuje, v jaké kombinaci je kování dostupné:

bb_pz_wc

kpzl

 

Orientace kování

Směr otevírání dveří a s tím související orientaci kování Vám pomůže určit následující obrázek

 

orientace_dveri

 

Co je to rozteč?

Rozteč označuje vzdálenost mezi osou otvoru pro kliku a osou otvoru pro klíč. Tato vzdálenost se měří pouze u štítkového kování, kdy se klika i otvor pro klíč nachází na totožném štítku, a je nezbytné ji při nákupu tohoto typu kování znát. Nejčastěji je rozteč 72mm a 90mm. U rozetového kování se toto rozpětí neurčuje.

 

roztec

Klika jako stylový, a zároveň funkční doplněk interiéru

Poté, co budete mít jasno v předchozích aspektech, můžete přejít k volbě materiálu, povrchu a designu. Ve společnosti TWIN s.r.o. pečlivě vybíráme materiály s vysokou životností a máme všechny své produkty plně certifikované. To je pro naše zákazníky zárukou kvality a také se toho držíme.

 

povrchy

 

Na kování je poskytována záruka 24 měsíců. Záruka se vztahuje na výrobní vady výrobku, vady materiálu, dle obchodního zákoníku dané země.
Firma TWIN poskytuje mimo standardní 24měsíční záruku také zvýšenou záruku 3 roky*** (zvýšená odolnost proti mechanickému poškození povrchové úpravy při běžném provozu), 5 let** (záruka se vztahuje
na materiál /ocel-středně legovaná ocel/ proti korozi) a 10 a 15 let* (zvýšená odolnost proti mechanickému poškození povrchové úpravy při běžném používání).

Aktualizováno ( Čtvrtek, 15 Prosinec 2016 10:11 )  

Přihlášení do eshopuZapomenuté heslo?
Zapomněl jste své přihlašovací jméno?
Nemáte dosud účet? Registrace